TIRANE

Klement Zguri, kryetari në detyrë i KQZ-së ka paraqitur dorëheqjen në Kuvend. Lajmi bëhet i ditur për “BalkanWeb” nga gazetari Ergys Gjencaj.

Mësohet se Zgurit i përfundonte mandati si kryetar i KQZ më 3 nëntor të këtij viti. Zguri u emërua në këtë post pas marrëveshjes së 17 majit 2013 mes kryeministrit Rama dhe kreut të opozitës Basha. Më parë ai ishte anëtar i KQZ-së.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: