Aktorja Cindy Williams, e cila luajti Shirley përballë Penny Marshall në serialin popullor Laverne & Shirley, ka vdekur në moshën 75-vjeçare. Williams vdiq në Los Anxhelos pas një sëmundjeje të rëndë. Njoftimi u bë nga fëmijët e saj Zak dhe Emily Hudson.

“Të njohësh dhe të duash nënën tonë të dashur dhe mendjemprehtë ishte një gëzim dhe një privilegj i madh. Ajo ishte, e bukur, bujare dhe zotëronte një sens të shkëlqyer humori dhe një zgjuarsi të shkëlqyeshme që të gjithë e donin”, shkruajnë fëmijët. Aktorja luajti gjithashtu në filmin e George Lucas të vitit 1973 American Graffiti dhe vitin e ardhshëm në The Conversation të Francis Ford Coppola.
Cindy Williams vdiq më 25 janar, por fëmijët preferuan të prisnin disa ditë para se ta bënin publik lajmin.

Me “Laverne & Shirley” Cindy Williams kishte fituar popullaritet të madh. Seriali, i cili u transmetua në SHBA nga viti 1976 deri në 1983, fliste për jetën e dy punëtorëve të rinj në një fabrikë birre në Milwaukee, të cilët ndanin një apartament. Në sitcom, partnerja e Williams ishte Penny Marshall, e cila më vonë u bë një regjisore e njohur dhe gjithashtu vdiq në vitin 2018 në moshën 75-vjeçare.ut. Të bashkuar edhe një herë. Pusho në parajsë Cindy Williams”.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për Williams, përvoja e sitcom përfundoi në një mënyrë traumatike. Në fakt, në vitin 1982 ajo mbeti shtatzënë dhe donte të reduktonte orët e punës. Kur kërkesat e saj nuk u plotësuan, ajo u largua nga sheshxhirimi dhe ngriti një padi kundër kompanisë së prodhimit. Gjatë sezonit të fundit paraqitjet e saj ishin sporadike.

Gjatë tridhjetë viteve të fundit, Williams ka luajtur në dhjetëra seri televizive, duke përfshirë ‘7th Heaven’, ‘8 Simple Rules’ dhe ‘Law and Order: Special Victims Unit’. Në vitin 2013, ajo dhe Penny Marshall u shfaqën në një episod nderimi “Laverne & Shirley” të serialit Nickelodeon ” Sam and Cat “.

(Tgcom/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb