Lana Del Rey do të rikthehet në festivalin muzikor “Coachella”, i cili nis këtë fundjavë.

Festivali kalifornian zhvillohet gjatë dy fundjavave nga 12 deri më 14 prill dhe 19 deri më 21 prill dhe do të shfaqë performaca të tjera kryesore nga Tyler, The Creator; Doja Cat; dhe një ribashkim i “No Doubt” me Gwen Stefani.

Këngëtarja amerikane Del Rey, e cila u bë e famshme në vitin 2012 me “Born To Die”, do të hapë sezonin e së premtes në “Empire Polo Club” në Indio, Kaliforni, pas debutimit të saj të fundit në festival në 2014.

Ylli i “Summertime Sadness” ishte planifikuar të shfaqej në formacionin e vitit 2020, i cili u anulua për shkak të pandemisë së Covid-19.

“Coachella”, i njohur për pjesëmarrjen e artistëve të famshëm dhe influencuesve nga e gjithë bota, do të shfaqë këtë të premte performaca nga këngëtarja meksikane, Peso Pluma, DJ koreano-jugore dhe këngëtarja, Peggy Gou dhe ylli amerikan Sabrina Carpenter.

Yjet e muzikës britanike që do të zbresin gjithashtu në skenë do të jenë, dyshja britanike DJ Anti Up dhe Gorgon City, MC dhe reperi Skepta, dhe ylli indian i Pop-it “The Japanese House”, emri i vërtetë Amber Bain.

Ylli i “Daisy Jones And The Six”, Suki Waterhouse, e cila kohët e fundit lindi fëmijën e saj të parë me aktorin e “Twilight”, Robert Pattinson, gjithashtu pritet të performojë në festival të premten.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: