E mbani mend kur Lana Del Rey u bë virale në fillim të kësaj vere pasi u pa duke punuar në një Waffle House? Këngëtarja ka zbuluar historinë e punës së saj verore në një intervistë të re për The Hollywood Reporter.

Sipas artikullit, ajo kaloi një javë në Alabama me vëllain dhe motrën e saj. Ata shkonin shpesh në të njëjtin vend, Waffle House dhe e kalonin gjithë mëngjesin atje si klientë, përpara se dikush t’i ofronte Lanës një mënyrë për të ndihmuar.

Detyra e saj e parë ishte të ndihmonte një klient të rregullt, i cili gjithmonë porosiste të njëjtat gjëra: një kola-kola pa akull dhe një filxhan bosh për duhanin e tij.

  • foto galeri
  • foto galeri

“Vetëm shko merre për të,” kujton ajo që i kishte thënë stafi i Waffle House.

Pra, lindi një meme. Videot dhe fotot qarkulluan në kohë rekord, duke rezultuar në një valë vëmendjeje që Del Rey nuk e priste.

“Do të doja që albumi im të ishte bërë sa më viral,” kujton Lana për The Hollywood Reporter. “U zgjova me 10,000 mesazhe të nesërmen në mëngjes – disa nga njerëz për të cilët nuk kisha dëgjuar për 10 vjet. “Pashë foton tënde në Waffle House!” Unë thashë, ‘A e dëgjuat albumin e ri?’

“There’s a Tunnel Under Ocean Blvd”, albumi i saj i nëntë, u publikua më 24 mars 2023.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb