Lana Del Rey, kantautorja e njohur, thuhet se është fejuar me muzikantin Evan Winicker . Çifti ka disa muaj që janë bashkë dhe paraqitjet e tyre të përbashkëta janë të pakta.

Këngëtarja e ‘Summertime Sadness’, emri i vërtetë i së cilës është Elizabeth Grant, ka pasur një sërë marrëdhëniesh të profilit të lartë gjatë viteve të fundit, duke përfshirë këngëtarin skocez Barry James O’Neill, fotografin italian Francesco Carocini dhe reperin G – Eazy.

Winicker i cili është gjithashtu drejtor menaxhues i Range Media kujdeset për talente si Disco Biscuits, MAX dhe Daya. Ai vetë vjen nga industria e muzikës, pasi më parë ka qenë anëtar i grupit Steel Train me kompozitorin dhe producentin Jack Antonoff, i cili ka bashkëpunuar me Del Rey në shumë nga projektet e saj.

Thashethemet për fejesë u ndezën kur këngëtarja u pa duke mbajtur një unazë masive diamanti në eventin Billboard Women in Music më 1 mars. Megjithatë, çifti kanë heshtur për lidhjen e tyre në rrjetet sociale dhe përfaqësuesit e Lana Del Rey nuk e kanë komentuar lajmin.

Këngëtarja e cila kohët e fundit publikoi albumin e saj të nëntë në studio ‘Did You Know That There’s a Tunnel Under Ocean Blvd’ ka folur më parë për preferencën e saj për njerëz të fortë dhe të sigurt.

Në një intervistë me Rolling Stone në 2014, ajo tha: “Unë kam një preferencë për njerëz vërtet të mirë, të fortë dhe me vetëbesim. ” Ajo foli gjithashtu për dëshirën e saj për t’u kthyer në shtëpi tek dikush në një intervistë për Harper’s Bazaar në 2015: “Për dikë si unë, më pëlqen të kem dikë atje. Unë kam qenë vetëm dhe kjo është mirë. Por më pëlqen të kthehem në shtëpi dhe të kem dikë atje”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb