Lepusha prej disa ditësh pa drita dhe i izoluar.

Banorët kërkojnë ndërhyrjen e qeverisë dhe Bashkisë së Malësisë së Madhe.

Ata thonë se faturat e energjisë elektrike janë të detyruar t’i pagujnë teksa rrjeti i energjisë është i vjetëruar aq sa pjesën më të madhe të stinës së vjeshtës dhe dimrit e kalojnë në errësirë. Sikur të mos mjaftonte energjia elektrike, prej disa ditësh fshati është i izoluar për shkak të dëborës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb