Pas lirimit të hapësirave publike pak ditë më parë nga bashkia Shkodër, pronarët e bizneseve në pedonalen “Kolë Idromeno”  kanë dalë sot në protestë.

Gazetari Senad Nikshiqi raporton për BalkanWeb se ata kërkojnë që të gjendet një zgjidhje e përbashkët për shfrytëzimin e hapësirave publike.

Sipas tyre, nëse kjo zgjidhje nuk do të gjendet, do t’i çojë ata drejt falimentit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb