Zbardhen emrat kandidatëve të PD për qarqet e Durrësit, Fierit, Korçës dhe Lezhës.

Në Korçë Edmond Spaho do të kryesojë listën, pasuar nga kandidatja Sorina Koti dhe Ervin Salianji i cili duket se është konfirmuar.

Në Fier kandidatë do të jenë Eralda Tase, Sajmir Koreshi, Luan Baçi dhe Nusret Abdulla.

Në Lezhë do të kryesojë listën Mark Marku, pasuar nga Agron Gjekmarkaj dhe Lindita Metaliaj. Ndërkohë në Durrës kandidatë do të jenë Oerd Bylykbashi, Merita Bakiu, Ferdinand Xhaferri.

Burime për BalkanWeb bëjnë me dije se këta janë emrat që janë thënë nga lideri demokrat, Lulzim Basha gjatë mbledhjes në selinë blu.

 

Fier

Enkelejd Alibeaj

Eralda Tase

Sajmir Koreshi

Luan Baçi

Nusret Abdulla

Korçë

Edmond Spaho

Sorina Koti

Ervin Salianji

Lezha

Mark Marku

Agron Gjekmarkaj

Lindita Metaliaj

Durrës

Merita Bakiu

Oerd Bylykbashi

Ferdinand Xhaferri

Igli Cara

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb