Partizani ka zyrtarizuar listën me 23 futbollistët që do të luajnë në Europë. Klubi kampion i Shqipërisë bëri publikë emrat e futbollistëve për sfidat e raundit të parë eliminator në Ligën e Kampioneve kundër Karabak. Në dispozicion të trajnerit Franco Lerda do të jenë edhe blerjet e fundit si Solomon, Ekuban, Teqja apo Braun.

2. Partizani Fiton Miqesoren E Pare, Vendos Goli Kardozo
2. Partizani Fiton Miqesoren E Pare, Vendos Goli Kardozo

LISTA E PLOTE E PARTIZANIT
Portierë: Xhika, Hoxha, Teqja
Mbrojtës: Belica, Ibrahimi, Hakaj, Bitri
Mesfushorë: Broja, Romero, Asani, Bardhi, Telushi, Trashi, Mala, Kordeiro, Kodra, Kote
Sulmues: Çinari, Solomon, Lukas Kardozo, Ekuban, Mensah, Braun
Trajner. Franko Lerda
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb