Nuk janë thashetheme lajmet se Liverpul ka refuzuar 100 mln euro për kalimin e Philipp Coutinho te Barcelona. Klubi spanjoll kërkon dëshpërimisht brazilianin për të zëvendësuar Neymar, por pas ngjarjeve të ditës së sotme, shpresat duket se kanë mbetur vetëm te dëshira e lojtarit.

Ishte klubi anglez që në mëngjes në një deklaratë në lidhje me largimin e lojtarit nga “Amfield” u shpreh: “Duam të sqarojmë pozicionin e klubit për mundësitë e transferimit të futbollistit Philippe Coutinho. Vendimi final i klubit është se nuk do të marrim në konsideratë asnjë ofertë për futbollistin, i cili do të vazhdojë të qëndrojë në Liverpul edhe pas mbylljes së merkatos.”

Por lajmet e fundit që vijnë nga mediat britanike janë me të vërtetë sensacionale.

I disponueshëm vetëm në “Premier League”, sipas “Sky Sport”, futbollisti ka kërkuar largimin nga klubi (transfer request), ç’ka konfirmon lajmet e këtyre ditëve se ndërmjet Coutinho-s dhe Barcelonës tashmë marrëveshja është arritur.

(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb