Lëvizja Socialiste për Integrim ka ankimuar rezultatin e zgjedhjeve në qarkun e Durrësit. Sipas ankimimit, LSI kërkon një rinumërim dhe rivlerësim të votave në të gjitha ZAZ-të e qarkut.

Në dokument janë paraqitur dhe të gjitha pretendimet që ka LSI për qarkun e Durrësit, ndërsa po sot të njëjtën bëri dhe me qarkun e Beratit.

Sipas LSI, janë konstatuar në disa QV në Durrës janë gjetur fletë votimi pa vulë, që do të thotë se janë futur fletë votimi nga jashtë Gjithashtu nga ankesa, në çdo ZAZ në qark janë konstatuar tentativa të votimit të dyfishtë.

Më tej shtohet se në QV me numër 1257 ka pasur mungesë filmimi.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb