Kryeministri i Kandasë, Justin Trudeau ka zhvilluar një vizitë të papritur në Ukrainë.

Udhëheqësi kanadez bëri nderimet e tij për ushtarët e rënë ukrainas në një vend përkujtimor në Kiev.

  • foto galeri
  • foto galeri

Vizita e tij është një shfaqje mbështetjeje për Ukrainën, e cila po përgatitet për një kundërofensivë të shumëpritur kundër Rusisë.

Kanadaja, një anëtare e NATO-s, ka ofruar mbështetje ushtarake dhe financiare për Ukrainën gjatë gjithë luftës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb