Tifozët nuk e pritën mirë paraqitjen e Anglisë përballë SHBA, pjesa e tyre më e madhe e vërshëllyen në stadium, ndërsa mediat kanë kryqëzuar Harry Kane me shokë.

“Pritshmëri të shkërmoqura”, shkruan The Guardian. “Makth”, ishte titulli i përzgjedhur nga The Sun.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Të shqetësuar janë dhe të përditshmet e tjera britanike, Times shkruan: Ju lutem, a do shfaqet Anglia e vërtetë?

Aaaa
Aaaa

Pavarësisht barazimit pa gola përballë SHBA, Anglia kryeson Grupin B në kuotën e 4 pikëve, e ndjekur nga Irani me 3 pikë, SHBA 2 dhe Uells 1. Ndeshja e fundit në fazën e grupeve ofron derbin britanik, Angli-Uells.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: