Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njofton se vetëm sot janë vaksinuar mbi 13 mijë qytetarë ndaj COVID-19.

Manastirliu thotë se deri më sot kanë kryer 1 milion e 123 mijë e 253 qytetarë vaksinën teksa ka një thirrje për të gjithë qytetarët mbi 18 vjeç.

Ajo kërkon që kushdo që i përket kësaj moshe të shfrytëzojë fundjavën për t’uvaksinuar në çdo qendër shëndetësore ose të vaksinimit nga mëngjesi deri në 20:00 të mbrëmjes.

 

STATUSI NGA OGERTA MANASTIRLIU

Më shumë se 13 mijë qytetarë u vaksinuan sot, ndërsa janë 1,123,253 vaksinime të kryera që prej fillimit të këtij procesi jetik👍🏼

Nëse jeni mbi 18 vjeç, shfrytëzoni fundjavën për t’u vaksinuar nga mëngjesi deri në 8 të mbrëmjes, në qendrat shëndetësore ose në qendrat e vaksinimit të përqëndruar kudo në vend 👍🏼

#ShqipëriaBuzëqesh🌼

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb