Ditëve të fundit në media është përfolur për një interesim të Manchester United për Casemiro.

Sipas asaj që shkruan BBC, klubi nga Manchesteri ka bërë hapa përpara. “Djajtë e kuq” i kanë ofruar futbollistit një pagë prej 20 milionë euro në sezon, dyfish më shumë se ç’paguhet te Real Madrid.

Mbetet të shihet sesi do shkojnë gjërat, teksa fundi i merkatos mund të sjellë një marrëveshje. Mesfushori Casemiro është prej vitesh pjesë e Los Blancos dhe po reflekton një ndryshim ambienti.

Rt

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb