Brazili bie në daljen e parë zyrtare pas eliminimit befasues në Botëror. 5 herë kampionët e Botës pësuan një humbje 2-1 përballë Marokut, surprizës së madhe në Katar. Me një grup jo të plotë, “seleçao” e gjeti veten në dizavantazh që në minutën e 29-të, ku Boufal dërgoi topin në rrjetë. Në pjesën e dytë, në minutën e 67-të ishte Casemiro ai që barazoi rezultatin provizorisht. Maroku nuk u tërhoq dhe në minutën e 79-të, Sabri shënoi golin e fitores për ekipin afrikan.

133147696 Dc78960a E85c 45e2 B474 8af5989802e9
133147696 Dc78960a E85c 45e2 B474 8af5989802e9

Zyrtarisht pa një trajner, në Brazil kanë filluar të përshpejtojnë negociatat për të gjetur një timonier të ri. Për herë të parë, presidenti i Federatës Braziliane, Ednaldo Rodrigues, konfirmoi se Carlo Ancelotti është kandidati potencial, i shumëdëshiruar nga lojtarët:

Ancelotti
Ancelotti

“Po, Carlo është i preferuari i lojtarëve. Duket një zgjedhje optimale. Ai gëzon besimin e plotë jo vetëm të lojtarëve, por edhe të tifozëve. Ançeloti respektohet jo vetëm nga lojtarët aktualë në ekip, por edhe nga lojtarët e brezave të kaluar që kanë luajtur me të. Gjithashtu ai gëzon dhe respektin tim të sinqertë për vetë punën e tij, profesionalizimin, cilësinë që gëzon. Ai është një trajner i klasit botëror, që ka fituar shumë dhe kudo, uroj të vijojë të fitojë sërish”, u shpreh numri një i futbollit brazilian, duke konfirmuar atë që flitet prej kohësh në media. Kjo deklaratë e Rodrigues ka pushtuar faqet e para të mediave, i kanë kushtuar rëndësi edhe në Spanjë.

Asss
Asss

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb