Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, e ka cilësuar si pozitive nënshkrimin e marrëveshjes për Skavicën, mes kompanisë amerikane Bechtel dhe KESH.

Kim thekson nëpërmjet një postimi në “Twitter”, se marrëveshja shënon një përparim të ri në biznes, si dhe e pozicionon Shqipërinë në një eksportues neto të furnizimit të energjisë elektrike.

Postimi i Yuri Kim:

Marrëveshja me hidrocentralin Skavica është domethënëse për shumë arsye: shënon një përparim të ri në biznes; do të rrisë furnizimin me energji për ekonominë në rritje; & pozicionet për të qenë një eksportues neto i furnizimit me energji, diversifikimit dhe sigurisë në rajon.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb