Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi, ka pohuar se do të garojë për nënkryetar i Partisë Demokratike.

Bylykbashki tha se ditën e shtunë, në mbldhje e Këshillit për Kryesinë e PD, do të paraqesë kandidaturën e tij.

“Të shtunën mblidhet Këshilli Kombëtar për Kryesinë e PD dhe më tej. Dallim i madh nga ajo që bëri Basha në kundërshtim të statutit, për të emëruar. Jam unë ai që e ndaj tha, ju ratifikoni me votë të hapur.

Nga këtu ecim përpara me votë të lirë. Do kandidoj për një nga funksionet në Kryesinë e PD.”-tha Bylykbashi te Syri Tv.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: