Paulo Dybala është shpallur lojtari më i mirë i Serie A për sezonit 2019/2020. Sulmuesi më i mirë Ciro Immobile, në këtë garë ishte e pritshme pasi sulmuesi i Lazio u shpall golashënuesi më i mirë i sezonit. Trofeu i portierit më të mirë iu akordua Wojciech Szczesny të Juves, mbrojtësi më i mirë Stefan de Vrij (Inter), ndërsa Alejandro Gomez (Atalanta) mesfushori më i mirë i sezonit. Dejan Kulusevski u shpall lojtari më i mirë i ri.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Nuk ndodh shpesh që në një sezon të plotë, C.Ronaldo të mos fitoj asnjë trofe, ky ishte një i tillë: “Ishte një vit jo normal por këto lojtarë treguan talentin e tyre në ndeshjet e zhvilluara, paraqitje të mëdha. Kemi bërë vlerësimin më të mirë të mundshëm dhe arritën në këto përfundime duke kaluar jo pak vështirësi”, u shpreh Luigi De Siervo, administratori i deleguar i Lega Serie A.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb