TIRANË

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka sjell në vëmendje Ditën Përkujtimore të Holokaustit duke shprehur nderim për 6 milionë viktima të mizorisë naziste.

Në një mesazh në “Facebook”, Meta shpreh krenarinë për kombin shqiptar që në periudhën më të errët të njerëzimit, mikpriti dhe mbrojti hebrenjtë.

MESAZHI I METËS
Me rastin e Yom HaShoah, Ditës Përkujtimore të Holokaustit ne kujtojmë me dhimbje dhe nderim 6 milionë viktima të pafajshme të mizorisë naziste!
Krenar për kombin shqiptar që në periudhën më të errët të njerëzimit, mikpriti dhe mbrojti hebrenjtë, duke mos dorëzuar asnjë prej tyre.
KURRË MË përndjekjes, shtypjes, gjenocidit dhe shfarosjes së njeriut për shkak të kombësisë, besimit fetar apo bindjeve politike! 🇦🇱🤝🇮🇱
#YomHaShoah #HolocaustRemembranceDay #WeRemember #NeverAgain
On the oçasion of Yom HaShoah, Holocaust Remembrance Day we remember with pain and honor 6 million innocent victims of Nazi atrocities!
Proud of the Albanian nation that in the darkest period of humanity, hosted and protected the Jews, not handing over any of them.
NEVER AGAIN persecution, oppressing, genocide, and human extermination because of nationality, religion, or political beliefs! 🇦🇱🤝🇮🇱
#YomHaShoah #HolocaustRemembranceDay #WeRemember #NeverAgain

Meta Fb
Meta Fb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb