Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, ka përkujtuar përvjetorin e lindjes së babait të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, Hilmi Haradinaj.

Meta thotë se e nderon me respekt këtë baba trim dhe një fisnik i heronjve dhe komandantëve të familjes Haradinaj, për veprimtarinë patriotike për çështjen kombëtare dhe një Kosovë të pavarur.

Postimi i Ilir Metës:

Sot në përvjetorin e lindjes, përkujtojmë me nderim dhe respektin më të thellë babain trim dhe fisnik të heronjëve dhe komandantëve të familjes Haradinaj, Bacën Hilmi, veprimtarin dhe patriotin e palodhur, që aq shumë dha për çështjen kombëtare, Kosovën e lirë dhe të pavarur!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb