Pesë milionë njerëz kanë mbetur pa energji elektrike pas kalimit të një tornadoje në Ohajo, të Shteteve të bashkuara të Amerikës, njoftuar sot mediat locale.

”Disa zona të shtetit, në qendër të SHBA-së, janë gjithashtu të rrezikuara nga rritja e shpejtë e nivelit të ujit”, bën të ditur shërbimi meteorologjik kombëtar, National Weather Service.

Numri i saktë i të plagosurve është ende i pakonfirmuar, për momentin nuk ka njoftime për të vdekur.

Kalimi i tornados ka shkatërruar shtëpi në qytetin e Dayton.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb