Ministri rus i mbrojtjes thotë se Moska nuk ka “zgjidhje të tjera” veçse të fitojë në Ukrainë.

Sergei Shoigu tha se forcat ruse në Ukrainë po mbajnë një “mbrojtje aktive”, në komentet e transmetuara nga agjencia ruse e lajmeve RIA.

Ushtria e Kievit ka bërë disa raporte për fitime në fushën e betejës mes kundërofensivës së saj të vazhdueshme.

Të hënën, Ukraina tha se ka rimarrë platformat strategjike të shpimit të gazit dhe naftës nga Rusia në Detin e Zi dhe pretendoi fitime në zonat e pushtuara pranë qytetit lindor të Bakhmut.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: