“Tik Tok” është një rrjet social ku të rinjtë argëtohen me orë të tëra, duke publikuar video e momente gazmore.

Për të qëndruar sa më konkurrues, në këtë hapësirë virutale, të rinjtë, janë të prirur të bëjnë nga çmenduritë më të mëdhaja, shumë prej tyre të rrezikshme.

I tillë është dhe rasti i 23-vjeçares Kubra Dogan, e cila shkoi në shtëpinë e kushërirës së saj 16-vjeçare Helen në Stamboll, për të filmuar një video në çati.

Ata u ngjitën në pikën e lartë të shtëpisë për të filmuar perëndimin e diellit. Për të fotografuar një kënd më të qatë, Dogan, qëndroi mbi një mbulesë plastike gri, e cila u ça dhe e hodhi blogren 160 metra poshtë, duke i marrë kështu dhe jetën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb