SIRI- Një monitorues i luftës tha se sulmet ajrore izraelite në zona të dyshuara të militantëve në Siri këtë javë, lanë të vrarë 42 persona.

Obsvervuesi sirian për të drejtat e njeriut i vendosur në Britani, deklaroi më 12 maj se më 10 maj ishin 27 persona të vrarë, duke përfshirë 11 iranianë dhe gjashtë ushtarë sirianë.

Në sulmet ajrore më 8 maj, të paktën 15 persona u vranë, duke përfshirë 8 iranianë.

Siria ka akuzuar Izraelin për sulmet e 8 majit. Izraeli zyrtar deklaroi se sulmet e 10 majit ishin përgjigjjë e sulmit ajror iranian ndaj tyre në pikën Golan.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: