Juventusi është i dëshpëruar për përforcime sulmuese këtë janar me një listë të gjatë objektivash që po shfaqen. Largimi i afërt i Alvaro Moratas ka përshpejtuar nevojën e bardhezinjve për një shtesë të re dhe raportet sugjerojnë se ata do të ndjekin sulmuesin e PSG-së, Mauro Icardi.

Trajneri i ri i Barcelonës, Xavi është një admirues i sulmuesit të Juventusit, Morata dhe ai dëshiron ta sjellë spanjollin në Katalonjë këtë muaj. Lojtari dëshiron këtë dhe bardhezinjtë janë të lumtur për të lene të shkojë Morata në qoftë se ata mund të gjejnë një zëvendësim të shpejtë.

Morata

Ishte bërë e qartë se do të ishte e vështirë për Juventusin të siguronte numrin e tyre nëntë afatgjatë këtë dimër. Pra, duket se ata do të synojnë një opsion ndalimi përpara se të rivlerësohen në verë. Dusan Vlahovic dhe Gianluca Scamacca janë diskutuar si zgjidhje potenciale afatgjata.

Allegri supozohet se është i lumtur të shtojë Icardin, një numër i pastër nëntë, në skuadrën e tij dhe lojtari do të takohet me zyrtarët e PSG javën e ardhshme për të sqaruar pozicionin e tij. Gruaja dhe agjentja e tij Wanda, ka kërkuar një largim.

Megjithatë, Sport Mediaset spekulon se mund të ketë një pengesë të mundshme në negociata. Ata raportojnë se PSG do të ishte e interesuar vetëm për një shitje përfundimtare të Icardit këtë muaj.

Icardi

Gjigantët francezë duan të fitojnë rreth 100 milionë euro nga shitjet e lojtarëve në janar, dhe mbetet për t’u parë nëse ata do ta lënë argjentinasin të largohet në formë huazimi, ose të paktën pa garanci se ai do të sillet përgjithmonë gjatë verës.

Juventusi duhet të sigurojë që ata të kenë vetëm një opsion të thjeshtë për të blerë Icardin direkt në fund të sezonit, jo një detyrim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: