Stuhi të forta pasditen e sotme, goditën Lombardinë. Rrebeshe dhe stuhi mbi qytetin e Milanos deri në Bergamasco. Italia Veriore goditet nga moti i keq. Pjesa më e madhe e Lombardisë u godit nga shiu i fortë dhe breshëri me kokrra të mëdha.

Në Milano, ku u dha paralajmërimi portokalli, shumë thirrje telefonike për zjarrfikësit për përmbytje. Lumenjtë Seveso dhe Lambro janë nën monitorim. Probleme gjithashtu në Pavia dhe Bergamo, si dhe në zonën e Vareses ku disa rrugë janë mbyllur për shkak të rënies së pemëve.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Rrufeja goditi një shtëpi në fermë në zonën e Paveses në kufi me Piemonten, ku u regjistruar një stuhi e dhunshme.
Ndërsa afër Cassolnovo pati një stuhi breshëri. Ndërhyrje të shumta nga zjarrfikësja. Në Pavia nuk kishte reshje shiu, por qyteti u përshkua nga stuhi të forta ere që fluturuan çadra, tavolina dhe karrige të bareve në qendrën historike.

Në videot e postuara në rrjetet sociale, shihet se si njerëzit mbajnë me forcë dyert e bizneseve për shkak të erës së fortë, xhamat e mjeteve në parkingje të thyera apo breshëri e shiu që hyn nga taraca e qendrave tregtare.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: