Moti i keq dhe deti i trazuar ka shkaktuar probleme në Sarandë. Mësohet se dallgët e shumta të detit të ditëve të fundit kanë shkaktuar çarje të Limanit në Sarandë.

Kjo gjë vë në rrezik edhe Farin, si pjesë atraktive, i cili është bërë pjesë e qytetit para 18 vitesh.

Ndërsa është quajtur nga qytetarët e Sarandës edhe si pikë njohjeje e qytetit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: