Ndarja nga jeta e poetit Lefter Çipa ka vendosur në zi artin shqiptar.

Pas presidentit Ilir Meta dhe kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, edhe kryeministrit Edi Rama i ka kushtuar një shkrim poetit Çipa.

Kryeministri e konsideron Çipën si zëri gurgullues i bregut shqiptar që i dha një thesari perlash polifonike.

Postimi i plotë i kryeministrit Edi Rama:

“LEFTER ÇIPA ishte zëri gurgullues i bregut shqiptar, që i dha jetë një thesari perlash polifonike dhe sot iku nga kjo botë, duke lënë pas jehonën e pashuajtshme të perlave të tij”
#TëPaharruar

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb