SHBA

Bernie Madoff, i njohur në SHBA si financieri i Wall Street ka ndërruar jetë në burg në moshën 82-vjeçare.

Madoff po vuante një dënim 150 vjeçar pasi kishte mashtruar investitorët duke u marrë miliarda dollarë.

Nëpërmjet skemës Ponzi e cila ra gjatë krizës së 2008 ai merrte paratë  e investitorëve të cilat i përdorte për pagesa dhe jo për fitim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb