TIRANË

Universiteti i Tiranës i ka akorduar Ndihmës Sekretarja amerikane për Arsimin dhe Kulturën Marie Rojes, titullin Honoris Causa, me motivacionin për konstributin e dhënë në forcimin e marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara, në fushën e arsimit dhe kulturës.

Ka qenë vetë Rektori Artan Hoxha, i cili ka dhënë titullin, duke nënvizuar rolin e zonjës Rojes sidomos në fushën e arsimit të studentëv shqiptarë në Shtetet e Bashkuara.

Zyrtarja e latë amerikane gjatë ceremonisë, theksoi se nidhej e privilegjuar për titullin e marrë. Ajo theksoi se Shttet e Bashkuara do të jenë gjithnjë krah Shqipërisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb