“Fifty Shades of Grey” është një ndër filmat erotik më të suksesshëm në industrinë e filmave. Aktorja e njohur Dakota Johnson e cila luan rolin e Anastasia Steel, ka treguar gjatë një interviste për “Vainity Fair” se u pësuan disa ndryshime gjatë rrugës dhe u shpreh se nëse do e dinte se çfarë do ndodhte më pas ajo nuk do e kishte pranuar rolin në film.

Johnson tha se ajo nënshkroi në atë që supozohej të ishte një film shumë i ndryshëm.”Unë jam një person seksual, dhe kur jam e interesuar për diçka, dua të di shumë për të”, u shpreh ajo. “Kjo është arsyeja pse bëra ato filma lakuriq. U regjistrova për të bërë një version shumë të ndryshëm të filmit që përfunduam duke bërë.” Sipas aktores, studioja, regjisorët dhe autorja e librit EL James, të gjitha krijuan probleme.

“Ajo kishte shumë kontroll, gjatë gjithë ditës, çdo ditë, dhe ajo thjesht kërkoi që disa gjëra të ndodhin,” tha Johnson. “Kishte pjesë të librave që thjesht nuk do të funksiononin në një film, si monologu i brendshëm, i cili ndonjëherë ishte tepër i lezetshëm. Nuk do të funksiononte të thuash me zë të lartë. Ishte gjithmonë një betejë. Gjithmonë.”– shtoi Dakota.

Aktorja rrëfeu se kur Charlie Hunnam, i cili fillimisht ishte përzgjedhur si Christian Grey, u largua nga filmi, James u tërbua aq shumë, sa ajo e anuloi skenarin.

“Isha e re. Unë isha 23. Kështu që ishte e frikshme,” tha ajo. “Thjesht u bë diçka e çmendur. Kishte shumë mosmarrëveshje të ndryshme. Unë nuk kam qenë në gjendje të flas për këtë, sepse ata dëshironin të promovonin filmin në mënyrën e duhur, dhe unë jam krenare për atë që kemi bërë në fund të fundit dhe gjithçka rezultoi ashtu siç ishte menduar, por ishte e ndërlikuar.”

Johnson tha për Vanity Fair se nuk është penduar për realizimin e filmit.“Nuk mendoj se ndjej keqardhjeje. Sikur ta dija… Nëse do ta kisha ditur në atë kohë se si do të ishte, nuk mendoj se dikush tjetër do ta kishte bërë. ‘Por jo, nuk jam penduar për këtë.”

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: