GREQI

Një 29 vjeçar shqiptar, i cili ishte në  kërkim ndërkombëtar u arrestua mbrëmjen e së martës në Sparta nga policët grekë të seksionit Evrotas.

Sipas policisë, 29-vjeçari akuzohet për vrasje me paramendim dhe bashkëpunim, të kryer me 4 tetor 2012 në Shqipëri.

Gjithashtu, sipas policisë, 29-vjeçari shqiptar tashmë i arrestuar ndodhej në Greqi i paligjshëm, pa dokumente. Pas arrestimit, 29 vjeçari  shqiptar identiteti i të cilit nuk bëhet me dije do të paraqitet në prokurorinë e Apelit në Nafplion.

(n.m/BalkanWeb)                 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb