ELBASAN

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga një 39-vjeçar të shpallur në kërkim kombëtar për plagosje.

Sipas të dhënave zyrtare, specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, bënë ndalimin e shtetasit të shpallur në kërkim A.M., 39 vjeç banues në Elbasan.

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan, ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprat penale “Mbajtje pa leje dhe prodhimi i armëve shpërthyese” dhe “Plagosje e lehtë me dashje”.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb