Rita Ora aktualisht është duke marrë vëmendjen e publikut britanik me paraqitjen e saj në spektaklin “The Masked Singer”, ku ka rolin e anëtares së jurisë.

32-vjeçarja u bë e njohur pasi u shfaq në këngën e DJ Fresh, “Hot Right Now”, e cila arriti të renditej në vendin e parë në Mbretërinë e Bashkuar, kur u publikua në vitin 2012.

Dhe që nga publikimi i këngës hit, këngëtarja ka gëzuar fansat me disa paraqitje seksi në klipet e saj muzikore.

Ndërsa Rita vazhdon të zbukurojë ekranin me paraqitjen e saj tërheqëse në “The Masked Singer”, Daily Star ka hedhur një vështrim në disa nga momentet më ‘të nxehta’ të klipeve të dsaj ndër vite.

Paraqitja me veshjen e ngushtë

0 Rita Ora
0 Rita Ora

Në të njëjtin vit që u publikua “Hot Right Now”, Rita publikoi albumin e saj debutues “Ora”, i cili përmbante këngën “How We Do (Party)”.
Në klipin e kësaj kënge, bukuroshja bionde shfaqej e veshur me një triko të vogël, duke vënë në pah këmbët e saj të tonifikuara dhe trupin e hollë.

Sipër, Rita kishte të veshur një xhaketë të prerë e cila karakterizohej me material leshi në pjesën e përparme dhe një printim të flamurit të ShBA-së në mëngë.

Puthje në qafë

0 Rita Ora 1
0 Rita Ora 1

Në klipin e këngës “Poison”, të publikuar në vitin 2015, Rita shfaqi një kimi jashtëzakonisht të zhurmshme dhe intime me protagonistin mashkull në klip.

E veshur me asgjë tjetër veç një pallto të mbështjellë mbi supet e saj, dashuria e Ritës në ekran kaloi duart mbi qafën e saj përpara se të fuste një puthje në lëkurën e saj të zhveshur.

Ai më pas e kapi qafën me dorën e tij dhe e tërhoqi kokën pas, duke e puthur në qafë dhe faqe përpara se një shikues t’i kapte.

Rita dukej thjesht mahnitëse në këtë klip teksa kishte aplikuar një buzëkuq të kuq të guximshëm në makijazhin e saj.

Kostumi i ngushtë dhe gjoksi i ekspozuar

0 Rita Ora 2
0 Rita Ora 2

Duke interpretuar së bashku me reperen Iggy Azalea në “Black Widow”, dy këngëtaret e ngritën nxehtësinë në kulm teksa shfaqën trupat e tyre në veshjet e ngushta prej lëkure.

E ulur për një lojë pokeri me tre burra, këngëtarja shqiptaro-britanike tërhoqi vëmendjen e veshur me një kostum lëkure të zi dhe të kuq.

Teksa qëndronte nga tavolina dhe i hodhi letrat poshtë, gjoksi i Ritës u ekspozua përmes dekoltesë së guximshme.

Bukuroshja dukej tepër seksi me një parukë të bardhë, duke hequr dorë nga dukja e saj e zakonshme prej kaçurreleje.

Kërcimi ‘topless’

1 Rita Ora
1 Rita Ora

Rita kishte një paraqitje ‘të nxehtë’ edhe në klipin “Body On Me” në bashkëpunim me Chris Brown.

Sipas jetës së Hollywoodit, këngëtarja zbuloi se “e pëlqen kiminë e saj seksuale” me këngëtarin e famshëm amerikan, Chris Brown.

Dyshja u afruan jashtëzakonisht gjatë performancës së tyre intime në klip, ndërsa Rita i bëri gjërat edhe më ‘të nxehta’ kur gjatë interpretimit të këngës hoqi rrobat për një kërcim joshës.

Me asgjë tjetër përveç një flamuri britanik që e mbulonte, artistja nga Kosova dukej më se e zjarrtë në këtë klip, ndërsa këndonte vargjet e dashurisë “I just wanna fell your body on me (Unë thjesht dua të ndjej trupin tënd mbi mua)”.

Puthje lezbike

0 Rita Ora 3
0 Rita Ora 3

Jo vetëm që Rita u afrua nga afër me Chris Browinn, por ajo gjithashtu në një nga klipet e saj dhuron një puthje me reperen Cardi B.

Dy yjet, së bashku me Bebe Rexhën dhe Charli XCX, u shfaqën së bashku në klipin e këngës “Girls” të vitit 2018.

Duke puthur fillimisht në qafë Ritën, këngëtarja e hitit “Bodak Yellow” më pas u ngjit dhe ekzekutoi një puthje pasionante në buzët e Ritës.

Performanca e striptizmit

0 Rita Ora 4
0 Rita Ora 4

Rita sigurisht që nuk zhgënjeu kur ishte fjala për klipin e këngës së saj të vitit 2021, “Big”, duke shfaqur figurën e saj të mahnitshme të trupit, e veshur me të brendshme të zeza dhe mbathje.

Duke kërcyer në një dhomë me pasqyrë të ndriçuar me ngjyrë vjollce, këngëtarja e hitit “For You” u sigurua që të gjithë sytë të ishin tek ajo ndërsa kërcente rreth e rrotull e veshur me tanga dhe çorape të përshtatshme.

Ajo përdori lapsin e çuditshëm të syve blu dhe i kishte lënë flokët e saj të lagura, duke marrë kështu një pamje edhe më seksi.

Ekspozimi mbi vezët e thyera

1 Rita Ora 1
1 Rita Ora 1

Në videon e zjarrtë për klipin “How To Be Lonely”, Rita gjithashtu u shfaq në disa skena interesante në klip.

Ajo mund të shihej teksa interpretonte këngën dhe përpëlitej në dysheme me një veshje të ekspozuar.

Këngëtarja kishte veshur një fustan të bardhë me prerje të shumta që vinte në pah kofshët e saj, duke ekspozuar barkun e tonifikuar dhe këmbët e lira.

Këtë skenë ajo e kishte xhiruar sipër një grumbuli vezësh të thyera, duke simbolizuar tematikën e këngës – që kishte të bënte me një dashuri të ndjeshme dhe fragjile.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: