TIRANË

Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot projektvendimin për ngritjen e komisionit hetimor bazuar në kërkesën e një grupi deputetësh për shkarkimin nga detyra të Presidentit të Republikës.

Me 97 vota pro dhe 6 kundër deputetët miratuan ngritjen e komisionit hetimor për shkarkimin e Presidentit.

Por kush janë deputetët që votuan kundër ngritjes së komisionit? Gazetari Ergys Gjençaj raportoi për “BalkanWeb” se bëhet fjalë për 6 deputetë të opozitës parlamentare, disa prej tyre kandidatë dhe në zgjedhjet e 25 prillit.

Elda Hoti kundër
Artur Roshi kundër
Lefter Maliqi kundër
Kujtim Gjuzi kundër
Fatjona Dhimitri kundër
Adriatik Alimadhi kundër
Ralf Gjoni abstenim

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb