Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.5 shkallë të Richterit ka goditur sot bregun lindor të ishullit japonez Hokaid, njoftoi Instituti Gjeologjik i SHBA-së.


Qendra Paralajmëruese e Cunameve në Paqësor, e cila është e lidhur me Institutin amerikan dhe Agjencia Meteorologjike Japoneze, nuk kanë paralajmëruar cunami pas tërmetit.


Po ashtu mediat nuk kanë njoftuar për dëme të mundshme.


 

(BalkanWeb)

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb