Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas përfundimit të ndeshjes mes Shqipërisë dhe Çekisë e cila përfundoi me barazim 1-1.

Në një status në rrjetet sociale, Rama nuk i kurseu fjalët për djemtë e Kombëtares dhe trajnerin Sylvinho.

“Kjo Kombëtare nuk bën vetëm pikë, po luan futboll si e barabartë në çdo drejtim, jep shpirtin në fushë dhe frymëzon. Faleminderit djemve kuqezinj, po faleminderit edhe kampionëve që e drejtojnë këtë skuadër kaq dinjitoze, trajnerit Sylvinho dhe ndihmësve të tij”, shkroi Rama.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb