Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar se lufta në Ukrainë mund të përkeqësojë pandeminë COVID-19.

CCN shkruan se sipas OBSH autoritetet duhet të bëjnë më shumë për të parandaluar përhapjen e sëmundjeve infektive.

Rastet në rajon janë ulur bën me dije OBSH, por shton se rreziku është i lartë për shkak të shkallës së ulët të vaksinimit në Ukrainë, ku më shumë se 2 milionë qytetarë janë larguar nga vendi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: