GREQI

Policia greke ka zhvilluar një operacion anti drogë duke goditur një grup kriminal, koka e të cilit ishte një shtetas shqiptar.


Sipas burimeve nga policia greke, operacioni po zhvillohet në Athinë dhe Axaia, ku janë sekuestruar 1.1 kg kokainë, 17 mijë euro, 7 celularë dhe disa automjet.


Në pranga kanë përfunduar dy shtetas shqiptarë 35 dhe 42 vjeç dhe një shtetas grek 70 vjeç. Kreu i grupit sipas policisë ishte shqiptari 42-vjeçar.
Policia vijon hetimet dhe kontrollet në objekte të tjera.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb