Pas një operacioni të zhvilluar në Igumenicë nga policia greke, në kufirin greko-shqiptar janë sekuestruar 53 kg marijuanë.

Mësohet se në vijim të këtij operacioni është ndalur edhe një mjet që vinte nga kufiri i gjelbër, ndërsa drejtuesi që rezultoi të ishte një shtetas grek është vënë në pranga.

Ndërkohë gjatë kontrolli të automjetit janë gjetur dhe sekuestruar 2 çanta që përmbanin 9 pako me 53 kg 724 gram marijuanë.

Sakaq automjeti rezulton i marrë me qira në Greqi.

D54c7d78 0b88 4386 83ce C714d48d4d7d

3615f624 189e 4486 Af91 E67649d194a5

675c3354 4d94 4538 B113 D5cbfbc1def7

1556b7c0 436f 4a33 91bc A651f19240ce

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: