Turko-gjermani Mesut Ozil është shumë pranë largimit nga Arsenal pas aventurës thuajse 8-vjeccare.

Ozil në moshën 32-vjeccare është tashmë me të gjitha gjasat do të rikthehet në vendin e origjinës, Turqi për të luajtur me Fenerbahcce.

Turku prej kohësh është në konflikt me klubin, teksa nuk luan prej muajsh rregullisht. Me largimin nga Real Madrid, Ozil pësoi një rënie në karrierë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb