Pak javë para dorëzimit të detyrës si President i Republikës, Ilir Meta është shfaqur në krah të ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim.

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë në pritjen e Ambasadës së Egjiptit, me rastin e Festës Kombëtare të këtij vendi, ku e pranishme ka qenë pikërisht dhe ambasadorja Kim.

Në një postim në rrjetet sociale, shoqëruar me fotografi nga aktiviteti, Kreu i Shtetit Shqiptar thekson se Shqipëria dhe Egjipti janë të vendosur për të forcuar më tej lidhjet e forta historike e kulturore dhe marrëdhëniet tradicionalisht shumë të mira historike, politike, kulturore dhe njerëzore.

Postimi i Metës:

I gëzuar të merrja pjesë në pritjen e Ambasadës së Egjiptit, me rastin e Festës Kombëtare të këtij vendi mik, për të ndarë urimet më të mira për prosperitetin e popullit egjiptian dhe për Presidentin
@AlsisiOfficial
. ?????
@MfaEgypt
Të vendosur për të forcuar më tej lidhjet e forta historike e kulturore dhe marrëdhëniet tradicionalisht shumë të mira historike, politike, kulturore dhe njerëzore midis dy vendeve e popujve tanë. ?????
@MfaEgypt

@AlsisiOfficial

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb