Një kompani franceze filmash ka publikuar një imazh të Johnny Depp me sy të lidhur duke marrë rolin e tij të parë në film që kur fitoi gjyqin e tij të profilit të lartë për shpifje kundër ish-bashkëshortes së tij Amber Heard.

59 vjeçari Deep do të luajë rolin e mbretit francez Louis XV në dramën e ardhshme historike “Jeanne Du Barry”, e cila filloi xhirimet në Paris dhe në Pallatin e Versajës muajin e kaluar.

Produksioni shënon rolin e parë të Depp në një film artistik në tre vjet, pasi u hoq nga ekskluziviteti i Pirates of the Caribbean për shkak të akuzave se ai kishte abuzuar fizikisht ndaj Heard.

Në imazhin e publikuar, aktori mund të shihet me sy të lidhur, i veshur me një kapele të bardhë dhe me flokë të bardhë, kaçurrela sportive dhe grim, në mënyrë që të luajë rolin e mbretit të shekullit të 18-të, i njohur historikisht si “I Dashuri”.

Regjisori francez Maïëenn Le Besco, 46 vjeç, po drejton dhe luan si personazhi kryesor i filmit, zonja e mbretit.

Historia ndjek Zhanën, një grua të re të klasës punëtore që përdor inteligjencën dhe sharmin e saj për të ngjitur shkallët shoqërore, duke tërhequr përfundimisht vëmendjen e mbretit, nipi dhe pasardhësi i të cilit, Louis XVI, do të rrëzohej nga froni dhe do të hidhej në gijotinë në 1793 gjatë Revolucionit Francez.

Në histori, Jeanne bëhet shoqëruesja më e preferuar e Louis. Duke mos e ditur statusin e saj si kortezane, ai rifiton një energji të përtërirë për jetën. Ata bien në dashuri dhe Zhana zhvendoset në Versajë, ku ardhja e saj shkakton skandal.

Depp e paditi Heard-in në një gjykatë të Virxhinias në fillim të këtij viti për një artikull të vitit 2018 që ajo shkroi për The Washington Post në lidhje me përvojat e saj si një e mbijetuar e abuzimit në familje, për të cilën avokatët e tij thanë se e akuzuan atë në mënyrë të rreme se ishte abuzues.

Juristët vendosën në favor të tij pas gjyqit gjashtë javor. Sidoqoftë, në vitin 2020, Depp humbi një çështje shpifjeje në Mbretërinë e Bashkuar kundër gazetës The Sun për një artikull që e quajti atë një “dhunues të grave”.

Përfaqësuesit e aktorit thanë se ai kishte humbur mundësitë e punës dhe rolet e profilit të lartë për shkak të polemikave.

Megjithatë, në vazhdën e fitores së tij të fundit në gjykatë, Depp bëri 3 milionë paund pasi koleksioni i tij debutues i artit u shit brenda disa orësh muajin e kaluar.

Aktori i Hollivudit u njoftoi 27 milionë ndjekësve të tij në Instagram se po shiste printime nga seria e tij “Friends And Heroes” përmes galerive Castle Fine Art në Mbretërinë e Bashkuar.

Depp gjithashtu publikoi një album me kitaristin legjendar Jeff Beck të titulluar 18 muajin e kaluar dhe u shfaq në koncerte me të.

Aktori hollivudian do të bëjë turne në Evropë me grupin e tij, Hollywood Vampires, verën e ardhshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: