Trajneri i Juventusit, Allegri, në një intervistë të dhënë dje pohoi se këtë sezon skuadra e trajnuar prej tij parësore do të ketë fitimin e “Champions League”.

24 orë më pas “Tuttosport” ka zbuluar një fjalim të presidentit të ‘zonjës së vjetër’, Andrea Agnelli, i cili është në të njëjtën vijë me atë që ka thënë edhe trajneri.

Numri i i bardhzinjëve, para miqësores së luajtur dje kundër Juventus B mësohet t’i jetë drejtuar kështu ekipit: “Këtë sezon, qëllimi është fitimi i Ligës së Kampionëve, pastaj “scudetto” dhe Kupa Italiane. Ne duhet të kemi për qëllim të fitojmë gjithçka. Do të jetë një vit jashtëzakonisht i vështirë, por duke punuar ditë pas dite, duke punuar shumë, mund t’i arrijmë të gjitha objektivat”.

Para se të vazhdonte me fjalimin, presidenti bardhezi pati përshëndetje ekstra me dy udhëheqës të dhomës së zhveshjes. Ai përshëndeti Bonucci me një rrokje të një qortimi të bukur dhe menjëherë sugjeroi Cristiano Ronaldon ta godiste mbrojtësin, që u kthye nga Milano pas një viti.

Agnelli më në fund arriti në përfundimin: “Skuadra sapo është kthyer nga një turne në SHBA, një shembull se si futbolli është bërë global, por ne jemi sot këtu, në një qytet të vogël. Ju do të luani në një fushë në periferi, por kjo është e rëndësishme, sepse ky është kthim në origjinën tonë. Për ne, gjithçka është e lindur gjithmonë këtu. Pra, shijoni njerëzit e Juventusit, shijoni ditën dhe nesër të gjithë në punë për të fituar gjithçka”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb