Një tërmet me magnitudë 4.1 tronditi Cezarea Cappadocia në Turqinë qendrore pak momente më parë.

 

Sipas mediave turke epiqendra u regjistrua 24 kilometra në verilindje të Cezareas.

 

Prej ditësh rajoni i Ballkanit, veccanërisht Greqia mpo përballet me një aktivitet të lartë sizmik me lëkundje deri në 5.1 ballë.

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb