Pas ripushtimit të Afganistanit nga talebanët, Amin Ul Haq, një nga udhëheqësit kryesorë të Al Kaedës në Afganistan dhe ish -shefi i sigurisë i Osama Bin Laden, u kthye në vend.

Amin Ul Haq u filmua në një makinë, ndërsa përshëndeti me entuziazëm nga disa banorë të provincës së tij të lindjes, Nangarhar, të cilët e ndalojnë atë për t’i puthur dorën dhe për të bërë fotografi me të.

Kujtojmë se sot ishte afati i fundit i tërheqjes së trupave amerikane nga Afganistani, ndërkohë që ky vendim shkaktoi entuziazëm te talebanët. Tashmë këta të fundit kanë në dorë shtetin e Afganistanit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb