Aleksandar Mitrovic ka finalizuar transferimin e tij nga Newcastle te Fulham për 25 mln euro.

Sulmuesi ka nënshkruar një kontratë pesëvjeçare me ekipin anglez dhe është blerja e pestë e kësaj vere.

23-vjeçari ka shijuar një periudhë të mirë huazimi sezonin e kaluar dhe ishte shumë i rëndësishëm për kalimin në Premier League.

“Jam shumë i lumtur dhe mirënjohës që më në fund jam këtu për t’u bërë lojtari i Fulham. Kam dashuri për tifozët, ata janë të mrekullueshëm dhe kemi një marrëdhënie të mirë bashkë. “Ky është një klub i madh he vitin e kaluar shkruam historinë, shkruan telesport.

“Duam të vazhdojmë dhe me mbështetjen e tifozëve mund të shkojmë larg.”

Mitrovic do t’i bashkohet blerjeve të reja si Seri dhe Schurrle. Ndërkohë që pritet të mbërrijë edhe Alfie Mawson nga Swansea për 30 mln euro.

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: