Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi ka bërë urimin e tij në këtë ditë të shënuar për Kosovës, ku përkon me 12-vjetorin e shpalljes së pavarësisë së saj.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ kreu i qeverisë shqiptare ka uruar shqiptarët, ndërsa ka kujtuar kontributin e atyre që dhanë jetën për lirinë e Kosovës.

“Urime ditën e bekuar të pavarësisë së Kosovës të gjithë shqiptarëve kudo që ndodhen dhe i përjetshëm qoftë kujtimi i atyre që dhanë jetën për këtë ditë🇽🇰🙏🇦🇱”, shkruan në mesazhin e tij Rama.

(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb