Gazetari i gazetës gjermane “Bild” Pieter Tiede paralajmëroi se do të dalin përgjime sesi janë vjedhur votat në Dibër.

Gazeta gjermane ka publikuar disa video me përgjime. Në videon numër 6 dëgjohet Arben Keshi, zyrtar pranë Ministrisë së Brendshme, i cili flet me një person me numrin e telefonit 0686913636.

Një person i paidentifikuar telonon Arben Keshin dhe i thotë se personi që refuzoiparatë për votën gjatë javës ka ndryshuar mendje dhe ka ardhur të kërkojnë paratë përmes dajës së tij. Keshi i jep instruksione sesi të mbarojë punë. I njëjti person pyet për dicka tjetër por Keshi i thotë se do ti përgjigjety me një mesazh sepse nuk mund të flssë për momentin.

Biseda e përgjuar:

Arben Keshi: Nuk ka ardhur. E ka fik telefonin dhe nuk po vjen.

Numri 0686913636: Ah, dëgjo.

Aben Keshi: Ëhë

Numri 0686913636: Ku çuni nuk e pranoi ofertën këtë javë.

Arben Keshi: Ëhë

Numri 0686913636: Është këtu me mua, është këtu daja e vet

Arben Keshi: Mirë ti e di vetë se ç’bën

Numri 0686913636: Xhevati thotë mbaro punë

Arben Keshi: A mbarove

Numri 0686913636: Një dhe e dyta se di…

Arben Keshi: Ka shkruar një mesazh, nuk flas dot.

Numri 0686913636: Ok.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb